Hakkımızda

Kurul Başkanı ve Üyeleri

Türker Gürsoy

Başkan

Sn. Türker GÜRSOY lisans derecesini 2001 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünde, yüksek lisans derecesini 2009 yılında New York Columbia Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde Ekonomi Politikası Yönetimi alanında tamamladı. Aynı yıl Birleşmiş Milletler'de uluslararası ekonomi yönetimi stajı yaptı. Meslek hayatına 2002 yılında Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu'nda başlayan Sn. GÜRSOY, sigortacılık ve bireysel emeklilik sektörlerinin denetimi görevini yürüttü. Ayrıca Türkiye Muhasebe Standartları Kurulu Çalışma Komitesi Üyeliği ve Sigorta Denetim Elemanları Derneği Başkanlığını yaptı. 2011 yılında Hazine Müsteşarlığındaki görevinden ayrıldıktan sonra, bireysel emeklilik sektöründe Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerinde bulunan Sn. GÜRSOY, 24.05.2020 tarihinde SEDDK başkanı olarak atandı.

Ali Ersoy

İkinci Başkan
Lisans derecesini 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden alan Ali ERSOY, meslek hayatına 1991 yılında Hazine Müsteşarlığında Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı olarak başladı. Bu görevini 1996 yılına kadar devam ettiren ERSOY, 1996 yılında Nippon Sigorta A.Ş.'de Mali İşlerden ve Hasardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başladı ve dönem dönem Genel Müdürlüğe de vekalet ederek 2001 yılına kadar bu göreve devam etti. 2002-2004 yılları arasında Demir Sigorta A.Ş.'de, 2004-2007 yılları arasında ise Demir Hayat Sigorta A.Ş.’de Mali İşlerden ve Hasardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan ERSOY, 2007 yılından 2017 yılına kadar Demir Hayat Sigorta A.Ş.'de Genel Müdür olarak görev yaptı. Demir Sigorta A.Ş.'de 2008-2011 yılları arasında Genel Müdür olarak bu görevine ilaveten aynı zamanda 2013 yılına kadar ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Ali ERSOY, sektörde yer alan şirketlerin çatı kuruluşu olan Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği'nde 2008-2011 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak, 2012 yılında yapılan değişikliği müteakiben 2012-2016 yılları arasında ise Hayat ve Emeklilik Yönetim Komitesi Üyesi olarak sektöre katkılarını sunmuştur. 2018 yılından itibaren Bilirkişi ve Uzlaştırmacı olarak faaliyet yürüten Ali ERSOY, en son Ana Sigorta A.Ş.'nin kurucu Genel Müdürü olarak görevini yürüttü. 24.05.2020 tarihinde SEDDK ikinci başkanı olarak atanan Ali ERSOY, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Fatih Küçükcan

Üye
Lisans derecesini Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme Fakültesinden alan Fatih KÜÇÜKCAN, iş hayatına 1984 yılında Vakıfbank Teftiş Kurulu’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlamış olup daha sonra aynı bankanın çeşitli birim ve şubelerinde Müdürlük yaptı. Bir süre Güneş Hayat Sigorta A.Ş.’de (Vakıf Emeklilik A.Ş.) Mali ve İdari işlerlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinden sonra Vakıfbank A.Ş.’nin diğer iştirakleri olan Vakıf Finansal Kiralama A.Ş. ve Vakıf Deniz Finansal Kiralama A.Ş. de Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Daha sonra Ankara Emeklilik A.Ş.’de şirketin AEGON grubuna satışı sürecinde Mali ve İdari İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. Kasım 2008 tarihinden Kasım 2012 tarihine kadar Halkbank iştiraklerinden olan Birlik Hayat A.Ş.’nin Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş. olarak Bireysel Emekliliğe dönüşüm sürecinde Mali ve İdari İşlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Genel Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Bu görevinden sonra Güneş Sigorta A.Ş.’de Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği ve daha sonrada OBAKÖY A.Ş. firmasında Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 24.05.2020 tarihinde de Kurul Üyesi olarak atanan Fatih KÜÇÜKCAN, iyi derecede İngilizce bilmekte olup evli ve 2 çocuk babasıdır.

Ender Şenol

Üye
Lisans derecesini 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde, yüksek lisans derecesini 2007 yılında ABD Boston Üniversitesi Finansal Ekonomi Bölümünde tamamladı. İş hayatına 1997 yılında Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulunda Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı olarak başlayan ŞENOL, 1997-2011 yılları arasında Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı ve Sigorta Denetleme Uzmanı olarak çalıştı. 2002 yılında Sigortacılık alanında araştırmalarda bulunmak üzere 3 aylık geçici görev ile İngiltere Londra’da bulundu. 2011-2016 yılları arasında, Ziraat Hayat ve Emeklilik A.Ş.’de mali işler, teknik, operasyon, bilgi işlem ve insan kaynaklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ender ŞENOL, 2015-2016 yıllarında ortak yönetim kapsamında Ziraat Sigorta A.Ş.’de de kurumsal gelişim ve operasyon Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. ŞENOL, 2016 - 2020 yılları arasında ise Vakıf Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de pazarlama, müşteri hizmetleri, finansal yönetim, insan kaynakları, idari işler ve iç sistemlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 24.05.2020 tarihinde Kurul Üyesi olarak atanan Ender ŞENOL, iyi derecede İngilizce bilmektedir.